صفحه اصلی / شعر / در معرکه عشق / برگزاری مراسم رونمایی کتاب در معرکه عشق با مشارکت رادیو پیام

برگزاری مراسم رونمایی کتاب در معرکه عشق با مشارکت رادیو پیام

آیین رونمایی از کتاب در معرکه عشق به همت رادیو پیام و تلاش‌های آقای محمد بغدادی-مدیرپخش رادیو پیام- و حمایت آقای دکتر ملازاده-مدیر رادیو پیام و آوا- در روز ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ در سالن جلسه ساختمان شهدای رادیو با حضور معاون صدا- جناب آقای بخشی زاده- و تنی چند از مداحان کشور برگزار شد. 

سایت هنر صدا این چنین به بازتاب این رویداد فرهنگی پرداخت و نوشت:

در مراسمی‌با حضور معاون صدای رسانه ملی از کتاب «در معرکه عشق»(تک‌بیت‌های عاشورایی) رونمایی شد.

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، علی بخشی زاده در این مراسم با اشاره به رسالت معاونت صدا در هرچه باشکوه تر برگزار کردن مراثی اهل‌بیت (ع) و زنده نگه داشتن واقعه عاشورا گفت: گریه برای امام حسین(ع) مقدمه تحول است و گریه برای وضع مطلوب مارا به ظهور امام زمان(عج ) نزدیک می‌کند.

وی  ضمن یادآوری حماسه مدافعان حرم و مدافعان سلامت، برپایی مناسک عاشورا را مهم دانست  و بر برپایی باشکوه عزاداری برای سیدالشهدا (ع) در شبکه‌های رادیویی تأکید کرد.

شهرام ملازاده مدیر رادیو پیام و آوا نیز با اشاره به اینکه  این رادیو در سال گذشته رتبه سوم را در جذب مخاطبان عاشورایی کسب کرده بود گفت: امسال نیز  با توجه به شعار«هر خانه یک هیئت » ، با تغییر کنداکتور و اختصاص بخش‌های مهم به مراثی پیر غلامان تلاش می‌کنیم فضای رادیو پیام و آوا را با حضور ۱۸ مداح و ذاکر اهل‌بیت عاشورایی و حسینی کنیم.

در ادامه محمدحسن ارجمندی همکار رادیو پیام و مؤلف این کتاب در خصوص شکل‌گیری این اثر عاشورایی گفت: این اثر شامل تک‌بیت‌هایی است که برای مداحان و عاشقان اهل‌بیت فضای مرثیه‌سرایی را فراهم می‌کند.

وی افزود: در این اثر گوشه چشمی‌به مداحان و پیر غلامان داشتم تا روضه‌هایشان را از نگاه شخصیت‌های مختلف، بیان کنم.

ارجمندی بابیان اینکه نگارش این اثر را  از سال ۸۶ آغاز کرده است گفت: این کتاب شامل ۱۵۷۵ تک‌بیت است که در ۲۲ بخش به حرکت کاروان سیدالشهدا (ع)از مکه تا پایان  واقعه عاشورا و افشاگری حضرت زینب(س) می‌پردازد.

مؤلف کتاب «در معرکه عشق» افزود: با استناد به روایت‌های معتبر به همه شخصیت‌های قیام عاشورا توجه کردم و در این میان بعد حماسی، عرفانی و احساسی را در این اشعار به‌کاربرده‌ام.

وی در پایان استفاده از این تک‌بیت‌ها را در برنامه‌های رادیو پیام و آوا را در کنار مراثی مداحان و ذاکرین اهل‌بیت (ع) در جذب مخاطب رادیو مؤثر دانست.

این مراسم که با مداحی حاج حمیدرضا منتظر مداح اهل‌بیت همراه بود، با قدردانی جمعی از پیر غلامان که با رادیو پیام و آوا همکاری داشتند، به پایان رسید.

لینک خبر رونمایی در سایت هنر صدا

و پایگاه جامع اطلاع‌رسانی رادیو از این کتاب با عنوان «رونمایی از نخستین و تنها کتاب تک‌بیت های عاشورایی» یاد کرد و این مراسم را چنین روایت کرد:

با حضور علی بخشی زاده معاون صدا ، شهرام ملازاده مدیر رادیو پیام و آوا، احمد رضا صدر مدیر روابط عمومی رادیو، محمد حسن ارجمندی نویسنده کتاب و جمعی از ذاکرین اهل بیت از کتاب «در معرکه عشق» رونمایی شد.
علی بخشی زاده در این مراسم با اشاره به رسالت معاونت صدا در هرچه باشکوه تر برگزار کردن مراثی اهل بیت (ع) و زنده نگه داشتن واقعه عاشورا گفت: امام خمینی (ره) فرمودند: ملت ایران ، ملت گریه است.اگر بدانند این گریه ها برای چیست؟آن وقت ملت ما را ملت حماسه می خوانند.
وی افزود: گریه برای امام حسین(ع) مقدمه تحول است و گریه برای وضع مطلوب ما را به ظهور امام زمان(عج) نزدیک می کند.
معاون صدا در پایان ضمن یادآوری حماسه مدافعان حرم و مدافعان سلامت برپایی مناسک عاشورا را مهم دانست.
شهرام ملازاده مدیر رادیو پیام و آوا نیز با اشاره به اینکه این رادیو در سال گذشته رتبه سوم را در جذب مخاطبان عاشورایی کسب کرده بود، گفت: امسال نیز با توجه به شعار«هر خانه یک هیئت» ، با تغییر کنداکتور و اختصاص بخش های مهم به مراثی پیر غلامان تلاش می کنیم فضای رادیو پیام و آوا را با حضور ۱۸ مداح و ذاکر اهل بیت عاشورایی و حسینی کنیم.
در ادامه محمد حسن ارجمندی همکار رادیو پیام در خصوص شکل گیری این اثر عاشورایی گفت: این اثر شامل تک بیت هایی است که برای مداحان و عاشقان اهل بیت فضای مرثیه سرایی را فراهم می کند.
وی افزود: در این اثر گوشه چشمی به مداحان و پیر غلامان داشتم تا روضه هایشان را از نگاه شخصیت های مختلف، بیان کنم.
ارجمندی با بیان اینکه نگارش این اثر را از سال ۸۶ آغاز کرده گفت: این کتاب شامل ۱۵۷۵ تک بیت است که در ۲۲ بخش به حرکت کاروان سیدالشهداء (ع) از مکه تا پایان واقعه عاشورا و افشاگری حضرت زینب(س) می پردازد.
مولف کتاب «در معرکه عشق» افزود: با استناد به روایت های معتبر به همه شخصیت های قیام عاشورا توجه کردم و در این میان بعد حماسی، عرفانی و احساسی را در این اشعار به کار برده ام.
وی در پایان استفاده از این تک بیت ها را در برنامه های رادیو پیام و آوا در کنار مراثی مداحان و ذاکرین اهل بیت (ع) در جذب مخاطب رادیو موثر دانست.
این مراسم که با مداحی حاج حمید رضا منتظر مداح اهل بیت همراه بود، با قدردانی جمعی از پیر غلامان که با رادیو پیام و آوا همکاری داشتند ، به پایان رسید.
شایان ذکر است نویسنده در مقدمۀ کتاب«در معرکه عشق» دلیل روی آوردن به تک‌بیت‌سرایی که منجر به سروده‌شدن نخستین و تنها کتاب تک‌بیت عاشورایی شده است، چنین بیان می‌کند:«شعرخوانان و شعرخواهان روزگار ما، نه مجالی برای خواندن شاعرانه‌های طولانی دارند نه حوصله‌ای تا در پس ده‌ها بیت به معنایی یک خطی برسند. آنها اختصار بیان و نوآوری و ژرفای بیان را همزمان می‌خواهند. سراینده این دفتر با احساس این نیاز، به «تک‌بیت‌سرایی» روی آورد تا هر بیت، با نگاهی نو به موضوع چنان باشد که گویی آن بیت از دل غزلی برگزیده‌ شده ‌است.»

لینک خبر در پایگاه رادیو

رونمایی با حضور آقای بخشی زاده(معاون صدا)، آقای محمد حسن ارجمندی(شاعر و صاحب اثر)، آقای دکتر ملازاده(مدیر رادیو پیام و آوا) و حاج حمید منتظر(مداح)
رونمایی با حضور آقای بخشی زاده(معاون صدا)، آقای محمد حسن ارجمندی(شاعر و صاحب اثر)، آقای دکتر ملازاده(مدیر رادیو پیام و آوا) و حاج حمید منتظر(مداح)
عکس دسته جمعی با حضور عوامل رادیو پیام و تنی چند از مداحان
پوستر آیین رونمایی از کتاب درمعرکه عشق

درباره arjmandi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *