صفحه اصلی / موفقیت / لامبورگینی در تمرکز / کتاب ارج، سال ۱۴۰۲ را با چاپ «لامبورگینی در تمرکز» شروع کرد

کتاب ارج، سال ۱۴۰۲ را با چاپ «لامبورگینی در تمرکز» شروع کرد

بسیاری از امور زندگی به سبب نبود یا کمبود تمرکز آنچنان که باید به نتیجه نمی‌رسد. داشتن تمرکز نقش بسزایی در رسیدنِ بهتر و راحت‌تر به هدف‌های ما دارد. مریم کلایی در کتابی «لامبورگینی در تمرکز» بر این عنصر تاثیرگذار و مهم دست گذاشته و بر اهمیت آن تاکید کرده است. او در این کتاب که اردیبهشت ۱۴۰۲ به چاپ رسید، به صورت بسیار موجز و مفید و گویا به موضوع تمرکز و نقش آن در زندگی و موفقیت پرداخته است و راهکارهایی برای رسیدن به تمرکز بیشتر در کار و زندگی پیشنهاد کرده است که انتشارات کتاب ارج مطالعة این کتاب رو به همه مخاطبان- چه آنان که در تمرکز بر کارها ضعیف هستند چه آنان که تمرکز را می‌شناسند- عرضه و پیشنهاد می‌کند.

لامبورگینی در تمرکز به قلم مریم کلائی

لینک خرید نسخه الکترونیک در فیدیبو

مریم کلائی در مقدمه این کتاب آورده است:

«ما انبوهی از کارها را به طور همزمان انجام ‌می‌دهیم وقتی از مغزمان ‌می‌خواهیم که توجه و تمرکزش را از کاری به کار دیگر معطوف کند، باعث ‌می‌شویم قشر پیشانی و جسم مخطط، گلوکز اکسیژن بسوزاند همان سوختی که برای انجام دادن فعالیت مغزی نیاز داریم بنابراین انجام دادن چند کار همزمان با هم باعث ‌می‌شود این سوخت خیلی زود تمام شود و ما زودتر از موعد احساس خستگی و گیجی کنیم. 

اگر در اطراف خود افراد بسیاری را ‌می‌بینید که موفق و ثروتمندند و کارهای متفاوتی را هم دارند به‌این دلیل است که در کاری موفق و متخصص شده‌اند عزت نفس و اعتماد به نفسشان رشد یافته و آن کار را به زیر دستان خود واگذار کرده‌اند و خود فقط مدیریت آن را بر عهده دارند و انرژی شان را به کارهای دیگر تقسیم کرده‌اند.

شما چقدر برای کسب دانش در کسب و کارت وقت می‌گذارید؟

برای حفظ آرامش و تمرکز اول اینکه کنترل صدای ذهن را به دست بگیرید(زیرا ما عادت داریم مدام با خودمان حرف بزنیم). مراقب گفتگوهای درونی خود باشید. بهتر است درباره آنچه دوست دارید اتفاق بیافتد با خود حرف بزنید. دوم اینکه از انجام دادن چند کار همزمان خودداری کنید زیرا در حقیقت با این کار تمرکزمان را نابود ‌‌‌می‌کنید و آرامش‌تان را از بین ‌می‌برید  همانند شیری که در هنگام شکار فقط و فقط به شکار فکر ‌‌‌می‌کند و به دو شکار فکر نمی‌کند زیرا ‌می‌داند هر دو را از دست ‌می‌دهد.»

درباره arjmandi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *